Prečo využiť naše služby

Ako obchodovať s Čínou

“Cez Alibabu/Aliexpress si viem predsa objednať čo len chcem. Prečo by som mal platiť niekomu za niečo, čo si viem za pár minút spraviť sám?”

Rozumieme Vám.

Alibaba a Aliexpress naozaj otvorili dovtedy nevídané možnosti pre každého, kto hľadá cenovo výhodný tovar v Číne – drvivá väčšina výrobcov naozaj ponúka svoj sortiment na spomínaných platformách.
Taktiež je pravda, že veľa ľudí si objednalo takýmto spôsobom tovar, a všetko prebehlo bez komplikácií. Netvrdíme, že sa to nedeje, a že sa to nestane vám. Ale – počet prípadov, kedy kupujúcim prišiel nesprávny, chýbajúci alebo poškodený tovar sme zažili a počuli toľkokrát, že to v žiadnom prípade nemôžeme vylúčiť.
V prípade, ak vám nepríde deklarovaný tovar, alebo príde poškodený, môžete skúsiť tovar reklamovať. To znamená v prvom rade odkomunikovať problém u výrobcu, a dúfať, že výrobca chybu uzná a bude ochotný s vami vôbec komunikovať. V prípade, ak s vami komunikovať nebude, existuje malá šanca na nápravu, reálne sa v tomto prípade nemáte veľmi na koho obrátiť.
Pokiaľ s vami komunikovať bude, neostane vám nič iné ako dúfať, že výrobca uzná svoju chybu. Ak sa predsalen dokážete s výrobcom dohodnúť, tak vám samozrejme vznikajú veľké časové prestoje, a možné finančné náklady, ak tovar musíte poslať naspäť. Zistíte tak, že v čase, kedy ste tovar chceli či už využívať, alebo predávať, tak riešite reklamácie s neistým koncom. Defacto ste tak v strate ako finančnej, tak časovej.

Aké sú výhody využitia našich sprostredkovateľských služieb?

Prvou veľkou výhodou je naše osobné lokálne zastúpenie priamo v Číne. Vždy je jednoduchšie, pokiaľ sa s výrobcom môžeme porozprávať v jeho rodnom jazyku. Odstraňujú sa tak všetky jazykové bariéry a možné prípady tzv. “stratené v preklade”. Z našej skúsenosti sú čínski výrobcovia pri kontakte s našim lokálnym spolupracovníkom taktiež otvorenejší, ochotnejší poskytnúť viac informácií a možných zliav. Vďaka tejto výhode vieme veľmi rýchlo kontaktovať priamo výrobcu, a všetky potrebné informácie o samotnom výrobcovi a tovare prezistiť v krátkom čase. Celá komunikácia tak prebieha rýchlejšie a efektívnejšie.

Ďalšou výhodou je možnosť kontroly tovaru. Túto službu ponúkame našim klientom v momente, kedy sa ukončí výroba, a tovar je pripravený na zabalenie a expedíciu. Táto služba spočíva v osobnej návšteve a kontrole tovaru na mieste výroby. Minimum tejto služby je vyhotovenie foto a videodokumentácie, ktorú vám pošleme na kontrolu. Pokiaľ nám bližšie upresníte obsah a jednotlivé úkony kontroly, radi ich spravíme – či už ide o námatkové vyskúšanie tovaru, skontrolovanie správnosti počtu tovaru, alebo iné. Až po schválení video/fotodokumentácie dáme pokyn na zabalenie a expedíciu tovaru. Pri balení a nakladaní tovaru je náš spolupracovník samozrejme stále na mieste, a kontroluje nákladku tovaru, aby sme mali istotu, že skontrolovaný tovar, a žiadny iný, sa naloží na ďalšiu prepravu. Kontajner následne zapečatíme, aby sme mali istotu, že počas cesty k vám nebolo s kontajnerom/tovarom žiadnym spôsobom manipulované.

 

“Prečo ste mi nacenili prepravu dvakrát drahšie než mi ponúkol čínsky výrobca? Myslel som, že prepravu účtujete 1:1, tak ako ich stanoví prepravca. Prečo je to teda o toľko drahšie? Výrobca tvrdí, že tovar príde až do Košíc za túto cenu.”

Áno, niekedy sa stáva, že vám ponúkneme vyššiu ceny prepravy než ponúkne výrobca v Číne. Ale.

99,99% týchto prípadov sa bohužiaľ skončí tak, že v momente, kedy tovar príde do prístavu v Európe, vám zazvoní telefón, kde sa vám na druhom konci predstaví zamestnanec špedičnej firmy. Následne vám oznámi, že máte uhradenú prepravu len po prístav, a dokým neuhradíte zvyšné faktúry, tak váš tovar ostane zadržaný v prístave. Samozrejme za denné poplatky.
V tomto momente sa môžete pokúšať vysvetliť, že výrobca vám opakovane potvrdil, že preprava je až na Slovensko. Zatiaľ sme sa nestretli s prípadom, kedy by to pomohlo.
Vyskúšate kontaktovať výrobcu. Komunikácia začne viaznuť, výrobca sa vyhýba a vyhovára, alebo prestane komunikovať.
Jediné, čo vám v tejto situácii pomôže, je uhradiť predložené poplatky, a doobjednať si prepravu.

Sme presvedčení, že už v tomto bode zaplatíte za dopravu viac, než bolo naše pôvodné nacenenie.

Tieto situácie môžu vzniknúť z viacerých dôvodov. Z našich skúseností však prevažuje jeden – výrobca jednoducho nemá skúsenosť s dovozom tovaru na Slovensko, a sám nevie, či spomínané poštovné na Aliexpresse/Alibabe pokrýva dopravu až na územie Slovenska. Spravidla sú to ceny prepravy po prvý prístav.
Takčitak platí – pokiaľ výrobca deklaruje, že cena prepravy bude dva-trikrát lacnejšia, než vedia zabezpečiť prepravné spoločnosti, treba sa mať na pozore.

 

Ako sme spomenuli – nákupy z Alibaby/Aliexpressu môžu dopadnúť dobre a bezproblémov. Existuje však šanca, že z jednoduchého a lacného nákupu sa stane finančná a časová záťaž, ktorú budete riešiť niekoľko mesiacov. Najmä pri väčších objednávkach a nákupoch odporúčame asistenciu niekoho, kto má s obchodovaním s Čínou skúsenosti.

Pokiaľ nás oslovíte, necháte si vypracovať bezplatnú cenovú ponuku, alebo využijete naše služby, budete mať istotu že:

– Nájdeme a preveríme výrobcu, jeho históriu s obchodovaním a zasielaním tovaru do EÚ
– Preberieme všetku komunikáciu a výrobcom budeme osobne komunikovať v jeho rodnej reči a preveríme všetko, čo vás zaujíma
– Zistíme presné dodacie podmienky
– Tovar v prípade záujmu osobne skontrolujeme
– Zabezpečíme všetky úkony, aby vám tovar prišiel až ku dverám

O ďalších úskaliach a špecifikách pri obchodovaní s Čínou a výhodách našich služieb sa môžete dočítať v nasledovných príspevkoch.

Kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme.

Spravte správny krok vpred

Služba ImportServis.sk vznikla v roku 2017, kedy sme sa rozhodli zúročiť naše skúsenosti s výrobou a dovozom tovaru z Číny a ponúknuť naše skúsenosti každému, kto má o výrobu a dovoz z Číny záujem

Spravte správny krok vpred

Služba ImportServis.sk vznikla v roku 2017, kedy sme sa rozhodli zúročiť naše skúsenosti s výrobou a dovozom tovaru z Číny a ponúknuť naše skúsenosti každému, kto má o výrobu a dovoz z Číny záujem

Copyright © 2024 Shipi s.r.o.